Peennõelabiopsial kasutatakse peenikest nõela. Nõela kaudu imetakse muutunud piirkonnast koerakke uurimiseks. Protseduuri korratakse vajadusel mitu korda. Erinevalt kirurgilisest meetodist on uuritavaks materjaliks mitte koetükk, vaid rakud ning see võib mõnikord diagnoosi raskendada.
Jämenõelabiopsial kasutatakse erilise ehitusega jämedamat nõela, mis spetsiaalse aparaadi (nn. biopsiapüstoli) abil lõikab rinnanäärmekoest väikesi tükke. Ka jämenõelabiopsiat tehakse mitu korda, et saada piisav kogus koetükke.
Väljalõikebiopsia ehk sektoraalne resektsioon/ekstsisioon ehk avatud kirurgiline biopsia on kirurgiline operatsioon, mida tehakse üldtuimestusega. Patsient saab haiglast koju samal või järgmisel päeval.
Uus koetükkide eemaldamise meetod on vaakumbiopsia. Koetüki võtmiseks kasutatakse 3 mm läbimõõduga pöörleva lõikajaga nõela ja vaakumaspiraatorit. Erinevalt peennõela- ja jämenõelabiopsiast piisab ühest sisseviimisest, kuna proovi võtmise käigus saab nõela pöörata ümber oma pikitelje ja võtta selle käigus piisavalt suur kogus kudet.