Viewing 1 reply thread
Viewing 1 reply thread
- You must be logged in to reply to this topic.
Avaleht › Forums › Küsi arstilt › mure
Tere,
aasta tagasi avastasin vasakust rinnast kõvema tüki. Tehti ultraheli ja ka mammograaf. Diagnoos: rinnanäärme ülemiste kvadrantide vahel palpeeritav resistentsus on fibrotüstilise mastopaatia piirkond 2,4 x 0,7 cm. mujal normipärased koestruktuurid, sõlmelist muutust ega tsüsti ei ole. Minu küsimus oleks, et mida ikkagi see diagnoos tähendab ja kui tihti peaksin kontrollis käima?
Samuti uuriksin, et kui kahjulik on mammgraafi tegemine minu vanusele naisele, sest kuulsin hiljuti, et mammograafi hakatakse tegema alates 40-aasta vanuselt.
Tänan vastuse ees.
Teie vanuses on soovitav tehab ultraheliuuring, mis ei anna kiirgusdoosi ja on ka suhteliselt hea informatiivsusega. Mammograafiast ei saa mingit eluohtlikku kiiritust, kuid kuna noorte naiste rinnad on tiheda struktuuriga, on saadav informatsioon suhteliselt väheefektiivne.
Fibrotsüstilised muutused on näärmekoe elementide sidekoestumine ja väikeste vedelikuga täitunud õõnsuste teke. Selliseid muutusi ei peeta vähieelseks seisundiks. Küll aga tuleks igaks juhuks edaspidigi ( kord aasta-pooleteise jooksul) ennast arstile näidata.