Prognoos

Haiguse prognoos ja võimalus terveneda sõltub rinnavähi staadiumist haiguse avastamisel ning retseptorstaatusest.

Esimeses staadiumis avastatud rinnavähiga naistest on 5 aasta möödudes elus peaaegu kõik, kolmandas staadiumis diagnoositud vähiga patsientidest umbes 60%. Neljanda staadiumi rinnavähk ei ole välja ravitav, kuid olenevalt haigusvormist on kulg erinev.

Seetõttu on oluline teostada regulaarselt rindade kontrolli ja vajadusel pöörduda arstile, et avastada muutused rinnas võimalikult varakult.

Rinnavähk kordub sagedamini viie esimese aasta jooksul pärast haiguse diagnoosimist, seejärel on haiguse taastekkimise risk väiksem.

Kui rinnavähk tuleb tagasi ja levib teistesse kehaosadesse, nimetatakse seda kaugelearenenud rinnavähiks.

Rinnavähk võib taastekkida allesjäänud rinnakoes, teises rinnas, operatsiooniarmil või selle ümbruses, kaenlaalustes või rangluu juures olevates lümfisõlmedes, aga samuti siiretena ehk metastaasidena luudes, kopsudes, maksas, ajus ja mujal.

Luuvalud võivad viidata siirete tekkimisele. Ajumetastaaside tekkimisel võib esineda peavalu, pearinglust või halvatusnähte. Kõhnumine, isutus, survetunne paremas küljes, ka halb enesetunne võivad olla maksakollete sümptomiteks. Kopsusiirete esinemisel võivad tekkida köha ja õhupuudus.

Operatsioonijärgse täiendava ravi kasutamine aitab vähendada haiguse taastekkimise ja levimise riski. Rinnavähi taastekke vältimine aitab säilitada elu.